Bobolin nad Bałtkiem

Bobolin to niewielka, spokojna miejscowość położona pomiędzy Darłowem a Dąbkami. Odległość miasteczka od linii brzegowej Bałtyku wynosi około kilometra. Bobolińska plaża uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najczystszych na całym polskim wybrzeżu. Jej dodatkowym atutem jest  też fakt, że nawet w szczycie sezonu można tu znaleźć dogodne miejsce do plażowania.

Bobolin położony jest wśród zielonych, pachnących lasów, na terenie Uzdrowiska Dąbki. Bogate w jod powietrze oraz specyficzny mikroklimat sprawia, że jest to idealne miejsce wypoczynku dla osób zmagających się z wieloma chorobami. Panujące tu warunki mają szczególnie dobry wpływ na górne drogi oddechowe.

W okolicy miasteczka znajduje się wiele szlaków pieszych i rowerowych, więc osoby preferujące aktywne formy wypoczynku na pewno nie będą się nudzić. Jedno z położonych tutaj gospodarstw agroturystycznych prowadzi również stadninę koni. Osoby początkujące mogą skorzystać z jazdy na lonży natomiast bardziej zaawansowanym jeźdźcom oferowane są wyjazdy w teren.  Miejscową atrakcją są także, pochodzące z okresu II wojny światowej, bunkry położone na tutejszej plaży. 

Wiadomość została wysłana! Dziękujemy!